Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

Prisjećanje na 1368 žrtava fašističkog terora u Sloboštini

Vijence su položili predstavnici antifašističkih udruga, Vijeća srpske nacionalne manjine naše županije te izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno zamjenikom župana Miroslavom Grozdanićem.

Autor: RVA
Fotografija: RVA
Datum:
Broj pregleda: 1478

Udruga antifašista i antifašističkih boraca Požege organizirala je danas komemoraciju za 1368 žrtava fašističkog terora počinjenog u Sloboštini u kolovozu 1942. godine.  Većina žrtava bile su izbjeglice s Kozare, no stradalo je i 203 stanovnika okolnih Pasikovaca, Kujnika, Sloboštince Crljenci Podsreće.

Komemoracija je započela na mjestu pet bunara gdje su žrtve bačene te nastavljena na mjestu gdje su nakon rata žrtve pokopane u masovnim grobnicama. Spomen obilježja na tim mjestima srušena su u Domovinskom ratu.

Vijence su položili predstavnici antifašističkih udruga, Vijeća srpske nacionalne manjine naše županije te izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno zamjenikom župana Miroslavom Grozdanićem.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?