Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

[FOTO] Tonka Pavelić i Matej Jaroš najbolji sportaši Grada Požege u 2019. godini

U Gradskom kazalištu Požega sinoć je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2019. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga udruga članica Saveza

Autor: RVA/Požeški športski savez
Fotografija: RVA/Mijo Jozić Sportalo.hr
Datum:
Broj pregleda: 612

U Gradskom kazalištu Požega sinoć je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2019. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga udruga članica Saveza.

Najbolji sportaš grada još jednom je Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet), a najbolja sportašica je Tonka Pavelić (Gimnastičko društvo Sokol).

Evo što nam je nakon proglašenja rekao Matej Jaroš.

00:33 Matej Jaroš

Za Tonku Pavelić ovo je prvi naslov najbolje sportašice u seniorskoj konkurenciji.

00:23 Tonka Pavelić

Najbolja sportašica grada osvrnula se i na uvjete u kojima rade te najavu o mogućnosti skore izgradnje gimnastičke dvorane u Požegi.

00:37 Tonka Pavelić

Najbolja muška sportska udruga je ponovno Moto klub Požega Promet dok je najbolja ženska sportska udruga kao i prošle godine Ženski košarkaški klub Plamen Požega.

Za najbolje trenere u 2019. godini izabrani su Željko Lončar (Kuglački klub Obrtnik) i Robert Brkljač (Športski teniski klub Požega). 

Također je dodijeljen tradicionalni Trofej Požeškog sportskog saveza za 2019. godinu jednoj sportskoj udruzi i jednom zaslužnom pojedincu. Za udrugu dobio ga je Boćarski klub Nada. Pojedinačni trofej dodijeljen je Zlatku Krakeru, dugogodišnjem sportašu, treneru i sportskom radniku koj je već 50 godina aktivan u požeškoj gimnastici, plivanju i rukometu. 

Na proglašenju su nagrađeni perspektivni sportaši, najbolji kadeti, kadetkinje, juniori i juniorke kao i najbolji sportaši i udruge s invaliditetom. 

Svečano proglašenje otvorio je predsjednik Saveza Nino Abramović  te naglasio da su Grad Požega i Požeški športski savez kao nositelji projekta prošle godine aplicirali i dobili sredstva iz europskih fondova u visini 800 000 kuna kroz projekt „Zajedno u sportu" koji je pri kraju, a radi se o uključivanju sportaša i osoba sa invaliditetom kroz sport i sportske udruge u što kvalitetniji život te je nabavljena i postavljena oprema koja će pomoći sportašima s invaliditetom.  U radu Saveza istakao je i uspješnu organizaciju ljetne Škole plivanja s 300 polaznika kao i po prvi put organizano "Sportsko ljeto na bazenima"gdje su se djeca i mladi mogli besplatno baviti raznim sportovima s ciljem da ih se makne od mobitela i računala.

Nakon predsjednika Abramovića se u kratkom govoru obratio i požeški gradonačelnik Darko Puljašić koji je pozdravio sve nazočne rekavši da mu je drago da je ponovno među najboljim požeškim sportašima, da se osjeća ushićen i zadovoljan kad vidi požešku sportsku mladost te da je Požega sigurno najsportskiji grad u Slavoniji pa i šire.

Rekao je da će sportska dvorana Osnovne škole Dobriše Cesarića uskoro biti u funkciji te da će se time rasteretiti Sportsku dvoranu Tomislav Pirc na koju je veliki pritisak, a da će i Kanižlćeva osnovna škola također uskoro dobiti svoju dvoranu. Također je dodao da gimnastika i atletika zaslužuju bolje prostore te da će ti sportovi uskoro dobiti dvoranu i stazu kako bi se stvorili uvjeti da i ova dva bazična sporta imaju dostojne uvjete za postizanje dobrih rezultata.

Gradonačelnik se zahvalio svim sportašima što promiču svoj grad, čestitao im na odličnim rezultatima i obećao da će Grad zajedno sa Požeškim športskim savezom i Javnom ustanovom Sportski objekti Požega nastaviti ulagati u sport i objekte. 

Zatražio je od nazočnih sportaša i gostiju veliki pljesak za sve trenere koji rade u požeškom sportu jer su to ljudi koji ulažu svoje vrijeme i ljubav za mali ili nikakav novac. Smatra da je požeški sport na dobrom putu i to ne samo najmasovniji kao nogomet, košarka i rukomet već i svi ostali sportovi. Na kraju je pozvao sve da nastave zajedno raditi, poručio da politiku treba ukloniti iz sporta i pozvao sve da se trude i dalje usmjeravati djecu u bavljenje sportom. 

Laureatima su priznanja dodijelili gradonačelnik Darko Puljašić, predsjednik Saveza Nino Abramović, dopredsjednik Vlado Drkulec te članovi Izvršnog odbora Igor Krizmanić, Dinko Zima, Darko Zovko i Slobodan Manović. 

Za glazbeni dio programa bili su zaduženi učenici Glazbene škole Požega.

 

U kategoriji perspektivnih sportaša nagrade su dobili :

1. Iris Šilobodec - Powerlifting klub Body Art

2. Leon Dokša - Powerlifting klub Body Ar

3. Klaudio Miletić - Powerlifting klub Body Art

4. Anja Obradović - Gimnastičko društvo Sokol

5. Kiara Ivančević - Gimnastičko društvo Sokol

6. Tena Jakoubek - Gimnastičko društvo Sokol

7. Ema Miškulin - Ženski košarkaški klub Plamen Požega

8. Anabela Berger - Ženski košarkaški klub Plamen Požega

9. Marija Orešković - Stolnoteniski klub Požega

10. Nera Vujasinović - Stolnoteniski klub Požega

11. Nika Bunjevac - Stolnoteniski klub Požega

12. Dominik Došen - Moto klub Požega Promet

13. Tia Devčić - Kickboxing klub „Bushido“

14. Dino Potočki - Kickboxing klub „Bushido“

15. Marino Kavedžija - Kickboxing klub „Bushido“

16. Klaudio Kavedžija - Kickboxing klub „Bushido“

17. Karla Bušić - Šahovski klub Požega

18. Ana Karakatić Šahovski klub Požega

19. Kristina Josipović - Streljački klub Požega

20. Karlo Kovre - Nogometni klub Slavonija

21. Domagoj Mesić - Nogometni klub Slavonija

22. Dominik Mesić - Nogometni klub Slavonija

23. Vito Papac - Nogometni klub Slavonija

24. Ekipa Stariji Pioniri Nogometni klub Slavonija

25. Patrik Zima - Nogometni klub Požega

26. Rafael Bešlić - Nogometni klub Požega

27. Josip Jakovac - Nogometni klub Požega

28. Kristijan Tomić - Nogometni klub Požega

29. Lovro Matoš - Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga

30. Filip Bojić - Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga

31. Bruno Vuković - Rukometni klub Požega

32. Luka Novinc - Rukometni klub Požega

33. Marko Pisker - Košarkaški klub Požega

34. Ivan Šain - Košarkaški klub Požega

35. Helena Biondić - Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

36. Lucija Kuburdžić- Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

37. Lana Biondić - Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

38. Mihaela Gelenčer - Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

39. Marta Ereiz – Športski teniski klub Požega

40. Ino Horvat – Športski teniski klub Požega

41. Lovro Pavlović – Športski teniski klub Požega

42. Luka Budimir – Športski teniski klub Požega

43. Ana Katić – Karate do klub Požega

44. Ana Nicol Ferić – Karate do klub Požega

 

U kategoriji kadetkinja:

1. Kristina Maričević (Ženski košarkaški klub Plamen Požega) 

2. Nera Bakić (Kuglački klub Obrtnik) 

3. Klara Janček (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea) 

 

U kategoriji kadeta:

1. Mihael Heig (Boksački klub Graciano) 

2. Mateo Ivanešić (Nogometni klub Slavonija)

3. Luka Jazvić (Kuglački klub Obrtnik)

 

U kategoriji juniorki :

1. Tea Čavec (Gimnastičko društvo Sokol)

2. Ivona Matanović (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea) 

3. Lora Ledić (Twirling klub Požega)

 

U kategoriji juniora:

1. Filip Križanac (Gimnastičko društvo Sokol)

2. Robert Bakić (Kuglački klub Nove nade)

3. Gašpar Klarić (Streljački klub Požega) 

 

U kategoriji sportaša s invaliditetom:

1. Željka Peška (Športska udruga slijepih Zlatna dolina) 

2. Pejo Maras (Boćarski klub Nada)

3. Vlado Deanović (Kuglački klub gluhih Vallis Aurea) 

 

U kategoriji seniorki:

1. Tonka Pavelić (Gimnastičko društvo Sokol)

2. Nikolina Raguž (Stolnoteniski klub Požega)

3. Laura Bašić  (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)

 

U kategoriji seniora:

1. Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet)

2. Fran Mihaljević (Stolnoteniski klub Požega)

3. Ivan Antunović (Rukometni klub Požega)

 

U kategoriji ženskih udruga:

1. Ženski košarkaški klub Plamen Požega

2. Stolnoteniski klub Požega

3. Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

 

U kategoriji muških udruga:

1. Moto klub Požega Promet

2. Stolnoteniski klub Požega

3. Rukometni klub Požega

 

Najbolja udruga sportaša osoba s invaliditetom:

1. Boćarski klub Nada

2. Kuglački klub gluhih Vallis Aurea 

3. Športska udruga slijepih Zlatna dolina

 

(Foto : Mijo Jozić - Sportalo.hr)

 

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?