Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

Marijana Švajda (AK Požega) prvakinja Slavonije i Baranje u trail trčanju

Marijana Švajda (AK Požega) prvakinja Slavonije i Baranje u trail trčanju

Atletski klub Požega ostvario je izniman uspjeh u ovogodišnjoj Slavonsko-baranjskoj trail ligi (SBTL), jer je Marijana Švajda uvjerljivo osvojila naslov ukupne pobjednice na kratkoj stazi, a dodatno ga je potvrdila i osvojenim 2. mjestom na subotnjem zadnjem kolu, održanom u Gazijama

Autor: RVA/AK Požega
Fotografija: RVA/AK Požega
Datum:
Broj pregleda: 387

Atletski klub Požega ostvario je izniman uspjeh u ovogodišnjoj Slavonsko-baranjskoj trail ligi (SBTL), jer je Marijana Švajda uvjerljivo osvojila naslov ukupne pobjednice na kratkoj stazi, a dodatno ga je potvrdila i osvojenim 2. mjestom na subotnjem zadnjem kolu, održanom u Gazijama.


„Ovogodišnja sezona lige dosada je najveća po broju utrka i natjecatelja. Liga nas je provela po 11 prekrasnih staza i upoznala preko 1000 natjecatelja sa prirodnim ljepotama Slavonije i Baranje. Trčalo se od Daruvara, Osijeka, Đakova, Belišća, Popovca, Velike, Slatine, Sibinja, Gazija i sve do Erduta pa smo tako zavirili u svaki kutak naše prekrasne Slavonije i Baranje.

Naš klub predstavljalo je 8 natjecatelja kroz sezonu i to njih 6 u kratkoj kategoriji i dvoje u dugoj. Najveći uspjeh ostvarila je Marijana Švajda, koja je kroz cijelu sezonu držala visoku formu i na kraju uvjerljivo osvojila prvo mjesto. Marijana je nastupila u 9 od 11 kola te je 8 puta završila na pobjedničkom postolju. Koliko je bila uvjerljiva govori i podatak da je naslov osigurala kolo prije kraja natjecanja. U kategoriji kratkih staza za naš klub nastupili su još Manuel Čarđić, Dinko Zima, Kruno Budimir, Aleksandar Buranji i Dario Ledić.

Posebno treba istaći da su se Buranji i Ledić ove sezone prvi puta okušali u trailu i sve nas pozitivno iznenadili svojim nastupom. I u kategoriji dugih staza imali smo dva predstavnika Krešimira Valentića i Ivana Vitenberga koji su nastupili na samo nekoliko kola. Međutim, njih dvojica su ove godine više nastupali na utrkama diljem Hrvatske i u inozemstvu. Tako je Valentić bio na utrkama 100 milja Istre, Žumberak trail, Velebit ultra trail, Skakavac trail (BiH) i još puno drugih dok je Vitenberg nastupao na KontinenTrail ligi gdje je osvojio naslov ekipnog pobjednika.

Na ovaj način njih dvojica napravili su veliku promidžbu našeg grada i kluba.
U odnosu na prošlu sezonu, SBTL bilježi veliki porast natjecatelja i broja utrka što dokazuje da trail trčanje još uvijek ide uzlaznom putanjom i da je prava promocija zdravog suživota čovjeka i prirode.


Moramo s ponosom najaviti da od sljedeće sezone i Požega ulazi u kalendar lige sa The Trail of Sokol utrkom te se na taj način uključujemo u proslavu Dana grada i Grgureva, ali o svemu detaljno ćemo vas naknadno obavijestiti“, stoji u priopćenju koje nam je poslao Manuel Čarđić iz AK Požega.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?