Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

CRO Race po prvi put u Požeško – slavonskoj županiji

CRO Race po prvi put u Požeško – slavonskoj županiji

Održana je tiskovna konferencija na kojoj je župan Alojz Tomašević zajedno s Ivonom Odvorčić Kahanek ispred Turističke zajednice Požeško – slavonske županije, predstavio utrku CRO Race koja će se održati 1. listopada, odnosno, u idući utorak na području naše Županije.

Autor: RVA
Fotografija:
Datum:
Broj pregleda: 640

Održana je tiskovna konferencija na kojoj je župan Alojz Tomašević zajedno s Ivonom Odvorčić Kahanek ispred Turističke zajednice Požeško – slavonske županije, predstavio utrku CRO Race koja će se održati 1. listopada, odnosno, u idući utorak na području naše Županije.

 

 

Utrka CRO Race, međunarodna je biciklistička utrka koja će se održati u 6 etapa kroz Hrvatsku. U prvoj etapi, koja prolazi kroz našu Županiju biciklisti će proći put dugačak 135 kilometara, a utrka će startarti u Osječko – baranjskoj županiji. Biciklisti će nakon Našica ući u Kutjevo, zatim Pleternicu, Kuzmicu, Jakšić, zatim Vetovo, Kaptol, Veliku, Požegu, a cilj je u Lipiku.

 

 

Nastupit će 20 timova, a svaki tim sastoji se od 4 ili 5 osoba što znači da će u utrci sudjelovati stotinjak biciklista. Biciklisti dolaze iz raznih dijelova svijeta – Australije, SAD-a, Izraela, Italije, Austrije, Poljske, Francuske, Nizozemske, Slovenije i iz mnogih drugih zemalja, a sve će biti popraćeno dvosatnim izravnim televizijskim prijenosom u 190 zemalja diljem svijeta što će omogućiti turističku promociju Požeško – slavonske županije.

 

 

Župan Tomašević pozvao je sve građane da podrže ovaj događaj te istaknuo kako će na svakoj ruti biti određeni kulturni sadržaji turističkog tipa – pjesme, tamburaši i slično.

 

 

Ulazak u našu Županiju, odnosno u Grad Kutjevo očekuje se oko 13.30 sati, dok se u Lipiku utrka završava do 17.30. Ceste će zbog utrke biti zatvorene sat vremena prije početka utrke na svakoj ruti stoga se građani mole za strpljenje i podržavanje ovog događaja.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?