Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

Žene HDZ-a: Nasilje se ne smije gurati „pod tepih“, žrtve trebaju progovoriti

Žene HDZ-a: Nasilje se ne smije gurati „pod tepih“, žrtve trebaju progovoriti

Ne želimo više da se naša Županija spominje u kontekstu nasilja, nego želimo da se prepozna i vrednuje kroz rad vrijednih i poštenih ljudi u politici, ali nažalost oni su u drugom planu

Autor: RVA
Fotografija: RVA
Datum:
Broj pregleda: 757

Prigodom jučerašnjeg medijskog obraćanja dr. Željka Glavića, predsjednika Županijskog odbora HDZ-a Požeško-slavonske županije povodom optužbi za obiteljsko nasilje dotadašnjeg člana gradskog i županijskog odbora HDZ-a te zamjenika predsjednika Gradskog vijeća Grada Požege Igora Krizmanića, uz njega su stale dvije gradonačelnice s područja županije – Pleternice Antonija Jozić i Pakraca Anamarija Blažević, u čemu je svakako bilo i simbolike.

Gradonačelnica Blažević ujedno je i predsjednica županijske organizacije Zajednice žena „Katarina Zrinski“ Hrvatske demokratske zajednice pa je u našu redakciju danas uputila sljedeći dopis:

„Poštovani mediji, sugrađanke i sugrađani Požeško-slavonske županije, grada Požege i cijele Republike Hrvatske, ovim putem želimo s Vama podijeliti naše razmišljanje vezano uz događaje obiteljskog nasilja u Požegi.

Nitko od medija nije nas pitao za naše stavove, ali želimo i smatramo kako je naša dužnost javno istupiti i osuditi svaki oblik nasilja, a posebno obiteljsko nasilje. Shodno tome, ne želimo u nikoga uperiti prst i reći prije državnih institucija kako je netko kriv. Vjerujemo u državne institucije, ali želimo dati svoj doprinos u prevenciji nasilja i oštrog sankcioniranja počinitelja.

Kao žene, supruge i majke senzibilizirane smo sa žrtvama nasilja i zbog toga smo dale potporu ratificiranju Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji.

U zadnje vrijeme očito je kako se nasilje pokušavalo staviti „pod tepih“, ali to treba prekinuti, te osvijestiti i osnažiti žrtve nasilja da progovore o počinitelju kako se nasilje ni bi ponavljalo njihovim kćerima, unukama, prijateljicama, susjedama… Dok se bude šutjelo o nasilju bilo koje vrste ono neće moći biti sankcionirano, niti će počinitelj moći biti kažnjen za svoje nedjelo.

Ne želimo više da se naša Županija spominje u kontekstu nasilja, nego želimo da se prepozna i vrednuje kroz rad vrijednih i poštenih ljudi u politici, ali nažalost oni su u drugom planu.

Ne želimo biti „grad slučaj“ , nego grad u kojem se izvršavaju projekti koji će podići kvalitetu života naših sugrađana.

Isto tako, ovo priopćenje nije napisano u svrhu da bude samo deklaratorno, nego se zalažemo i nastaviti ćemo se zalagati na sve načine, kako u našem privatnom, tako i poslovnom životu, protiv nasilja, te utjecati i osvještavati javnost kako nasilje nije prihvatljivo, kako žrtvu treba zaštiti, a počinitelje kazniti“, stoji u priopćenju.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?