Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

Dan mimoza: Procijepljenost mladih protiv HPV-a i dalje izrazito niska

Na području naše županije od raka vrata maternice svake godine oboli desetak žena, a nekoliko njih na žalost i umre. S obzirom na mogućnosti koje medicina danas ima, raka vrata maternice može se spriječiti

Autor: RVA
Fotografija: RVA
Datum:
Broj pregleda: 683

Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije u suradnji s požeškom Ligom protiv raka i ove je godine  organizirao javnozdravstvenu akciju „Dan mimoza“, u sklopu koje su prodajom doniranih mimoza prikupljali sredstva za rad Lige protiv raka.

Na području naše županije od raka vrata maternice svake godine oboli desetak žena, a nekoliko njih na žalost i umre. S obzirom na mogućnosti koje medicina danas ima, raka vrata maternice može se spriječiti.

Predsjednica Lige protiv raka dr. Jasmina Kovačević ističe da medicina danas ima dovoljno učinkovitih načina sprječavanja nastanka i ranog otkrivanja te uspješnog liječenja.

00:35 Jasmina Kovačević

Da bi ova akcija zaista otišla u povijest, dr. Kovačević smatra da je nužno povećati postotak procijepljenosti mladih ljudi protiv HPV-a, koja je u Hrvatskoj i dalje izrazito niska.

Tajnik Lige protiv raka dr. Nikola Gotovac zahvalio je obitelji Ine i Mihe Palameta s otoka Šipana, koja je četvrtu godinu zaredom donirala mimoze za ovu javnozdravstvenu akciju.

Liga protiv raka Požega zadnjeg ponedjeljka u mjesecu održava sastanke od 16,30 sati u prostoru Zavoda za javno zdravstvo u Županijskoj ulici, a predsjednica Kovačević pozvala je sve zainteresirane pojedince i bliske udruge da se priključe sastanku i radu lige.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?