Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

Franjo Lucić izabran za predsjednika Županijskog odbora HDZ-a Požeško- slavonske županije

Franjo Lucić izabran za predsjednika Županijskog odbora HDZ-a Požeško- slavonske županije

Izborna skupština Županijskog odbora HDZ-a Požeško- slavonske županije

Autor: Ana Vuković
Fotografija: Ana Vuković
Datum:
Broj pregleda: 3589

Na današnjoj izbornoj skupštini održanoj u restoranu "Sara" u Požegi za predsjednika Županijskog odbora HDZ-a Požeško- slavonske županije na četverogodišnji mandat izabran je dosadašnji predsjednik Franjo Lucić.- U HDZ-u prije svega želimo zadržati jedan kontinuitet, od dolaska mene kao predsjednika Županijskog odbora HDZ-a 2007. godine, a posebno u zadnje četiri godine doista smo na jednom poslovnom planu, a prije svega to mislim kroz program HDZ-a, kroz gradove i općine učinili jako puno. Na svim razinama gradova i općina ustabilili smo vlast i danas naši gradonačelnici i načelnici obnašaju svoju dužnost, a oni su dobili povjerenje birača upravo zato što naš program daje jednu garanciju opstojnosti i budućnosti ljudi u Požeško – slavonskoj županiji – istaknuo je Franjo Lucić.

U Županijski odbor HDZ-a Požeško- slavonske županije izabrano je 39 članova iz svih gradova i općina Požeško – slavonske županije i prema riječima Franje Lucića prijedlozi su doneseni jednoglasno.- Naš zajednički cilj je bio da u Županijski odbor uđu ljudi iz svake sredine, da ne budu primjerice ljudi samo iz Požege, Pleternice tu smo se usuglasili u potpunosti i zato smo jednoglasnom odlukom donesli prijedloge za članove Županijskog odbora – rekao je Lucić.

Prema riječima Franje Lucića u sljedećem četverogodišnjem mandatu žele realizirati u suradnji s ministarstvima velike, kapitalne projekte koji su izuzetno važni za Požeško – slavonsku županiju.- Prije svega to se odnosi na tri velike stvari, izgradnja brze ceste, izlazak Požeštine na autocestu. Imamo raspisan natječaj za glavni projekt, odabrani su izvođači i kroz nekoliko mjeseci imat ćemo potvrdu glavnog projekta. Ova investicija za Požeško – slavonsku županiju život znači, to su vrata naše Zlatne doline. Investicija je vrijedna gotovo 200 milijuna kuna i kroz taj projekt omogućit ćemo svim investitorima da se približe našoj županiji, da ne budemo slijepo crijevo kao što smo to danas – rekao je Lucić.

Drugi veliki projekt odnosi se na obranu od poplava gdje su već započete određene aktivnosti.- Svjedoci smo da smo u ovim proteklim godinama imali nekoliko puta poplave i da nam je ugroženo više od 500 domaćinstava i mnogi poslovni objekti. Upravo danas smo s vrhom Hrvatskih voda i s Ministarstvom poljoprivrede učinili sve da glavni projekt za nasip od Pleternice do Viškovaca u dužini 4 kilometra bude gotov ove godine, da u listopadu raspišemo natječaj za izvođenje radova te da sve bude završeno u sljedećoj godini – rekao je Franjo Lucić.

Treći kapitalni projekt odnosi se na akumulaciju od 40 milijuna kubika vode na području Kamenske, a kako ističe Lucić žele riješiti i pitanje energetike, gradnjom hidroelektrana na potezu Orljave.

- Uz ove dvije koje imamo danas, gradi se šest elektrana i to je nešto što nam daje hrabrosti da kažemo da ćemo pored obrane od poplava imati i energetske objekte koji će proizvoditi zelenu energiju koja je danas izuzetno potrebna i važna. Ono što želim naglasiti je naša briga o vodoopskrbi i odvodnji koja je u našoj županiji na visokoj razini izgrađenosti. Tu su aglomeracije u Pleternici i Požegi to su projekti Županije i HDZ-a koje nema nitko, niti jedna stranka, mi smo oni koji izvršavamo upravo te projekte, preko naših ljudi u županiji, gradovima i općinama – zaključio je Franjo Lucić.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?