Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

[PROMO] Mijenjat ćemo sve zakone koji su na štetu poljoprivrednika i malog čovjeka

U Pleternici održan predizborni skup Domoljubne koalicije

Autor: Ana Vuković
Fotografija: Ana Vuković
Datum:
Broj pregleda: 2219

Večeras je održan predizborni skup Domoljubne koalicije na čelu s HDZ-om u prepunoj kino dvorani u Pleternici. Predizbornom skupu prisustvovali su kandidati s liste Domoljubne koalicije za petu izbornu jedinicu - Franjo Lucić, Alojz Tomašević i Antonija Jozić.

Svim nazočnima obratila se Antonija Jozić:

- Vidim na vašim licima žar i nadu da ćemo nakon osmog studenog imati Hrvatsku vladu, imati svoje čelnike u Hrvatskom Saboru i imati Hrvatsku onakvu kakvu su je sanjali naši djedovi, očevi i svi oni koji su dali život u temelje suverene Republike Hrvatske. Grad Pleternica ima spremne projekte u vrijednosti od 300 milijuna kuna. Kada Domoljubna koalicija nakon osmog studenog preuzme odgovornost za Hrvatsku tada ti projekti vrijedni 300 milijuna kuna neće doći u pitanje.

Naša županija ima spremne projekte u vrijednosti šest milijardi kuna i to su projekti koji su došli iz lokalne zajednice, za koje su inicijativu dali ljudi koji žive ovdje i znaju što Pleternici treba, nitko s vrha gore iz Zagreba nego isključivo mi. Što je nama učinila ova SDP-ova Vlada, ne samo nama u Pleternici, nego i drugim gradovima i općinama u našoj županiji, desetkovala nam je proračune.

Ovo je borba između dva bloka - s jedne strane Domoljubna koalicija, stranke koje su okrenute obitelji i Bogu, opstojnosti hrvatskog naroda, koje drže do hrvatskih branitelja kao temelja suvremene Republike Hrvatske i s druge strane SDP-ove koalicije, koja se četiri godine bavila samo time da uništi Hrvatsku, da iz Hrvatske iseli što više ljudi, a danas pričaju o nekakvom napretku i nekim novim radnim mjestima.

Alojz Tomašević, deveti na listi za petu izbornu jedinicu, u svom govoru je naglasio:

- Svih ovih dana kada smo bili u mnogim mjestima naše županije i ovdje večeras osjeća se toplina, žar i energija jednako kao i devedesete godine kada se stvarala moderna, nova, demokratska Hrvatska domovina. Zato i danas kažem i danas moramo rame uz rame stati i boriti se, izboriti još jednu bitku za našu domovinu jer ona je u opasnosti. Danas je Hrvatska u opasnosti od ove nesposobne Vlade koja Hrvatsku vodi u propast zato što ju ne voli i ne želi.

U ove četiri godine, ovaj dječji vrtić od ministara koji nisu imali ni jednoga dana radnog staža dok nisu postali ministri učinili su gotovo nepopravljivu štetu, za 100 milijardi kuna zadužili su Hrvatsku, bacili nam nove kredite na leđa.Reći ću vam kako nam je saborski zastupnik Zdravko Ronko zaustavljao projekte i danas je nositelj liste u petoj izbornoj jedinici ispred SDP-a, bili smo u Hrvatskim vodama i definirali da je regulacija rijeke Orljave, a pogotovo izgradnja sustava brane u Kamenskoj jedino rješenje opstojnosti, navodnjavanja i obrane od poplava od kojih smo imali ogromne štete. Investicija vrijedi 60 milijuna kuna, a samo od prošlogodišnjih poplava šteta je 160 milijuna kuna i 60 milijuna kuna štete imamo od ovogodišnje suše, projekt smo doveli gotovo do savršenstva, do faze kada možete tražiti izvođača radova i zaustavio nam je projekt, obilazio je ministarstva i stavio nam projekt izvan snage, samo još kratko, neće dugo.Zaustavio nam je projekte, navodnjavanja Šumetlica, odmaralište na Zvečevu, prošle godine smo dogovorili s Vojnim učilištem i generalima da se srednja vojna škola otvori u Požegi , taj „crveni barun“ je zvao ministra obrane i spriječio je i taj projekt, ali iduće godine hrvatski ministar će i tu školu otvoriti to je sigurno i to je garancija. Ne mogu spriječiti ništa više, još ovih par dana, izdržat ćemo i devetoga oni neće više stolovati u Hrvatskoj, jer iako je studeni doći će proljeće na ove naše prostore.

U svom govoru, Franjo Lucić je istaknuo:

- Svjesni ove teške situacije u HDZ-u su prionuli poslu i imamo najbolji program, nikada se ovako studiozno i odgovorno nije radio program, sačinjen je i potpomognut s ljudima koji su priznati u cijelom svijetu. U prvoj točki našeg programa navodimo kako nam je jedini cilj razviti gospodarstvo da bude na sasvim drugoj razini nego što je to danas. Želimo prosperitetnu politiku i gospodarstvo, ali prije svega želimo pomagati ljudima, nećemo provoditi represivnu politiku koju provodi bešćutna SDP-ova vlast.

Imamo dvjesto napuštenih sela i ako bi se ovakva politika nastavila, novih dvjesto sela će nestati. Razvoj Slavonije i Baranje temelji se upravo na poljoprivredi, ljudi koji stvaraju novu vrijednost. Mijenjat ćemo sve zakone koji su na štetu poljoprivrednika i malog čovjeka da opstane hrvatsko selo da naš čovjek koji se bavi poljoprivredom može pošteno živjeti od svog rada.

Svaka točka našeg programa sadržava niz pod mjera koje govore upravo na koji način ćemo doći do ostvarenja naših ciljeva. Naš program ulijeva povjerenje i opstojnost naše djece u svojoj domovini.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?