Radio Vallis Aurea - Požega (logo)

rva.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje . Nastavkom pregleda web stranice rva.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice rva.hr kliknite na "Slažem se".

slažem se

Radio Vallis Aurea

90,2 MHz 96,7 MHz

Live stream slušajte nas online

Neki ljudi na "daljinski upravljač" vode naš grad

Neki ljudi na "daljinski upravljač" vode naš grad

Da li je Nezavisna lista tu da drži ljestve HDZ-u?

Autor: Slavenko Čuljak
Fotografija: Slavenko Čuljak
Datum:
Broj pregleda: 1667

Požeški vijećnik Miro Rašić, koji je istupio iz vladajuće koalicije prije zadnje sjednice u prosincu, danas se osvrnuo na aktualna politička događanja u gradu. Smeta ga što su u proračunu povećani izdaci za sport i kulturu, a smanjeno poticanje poljoprivrede, gospodarstva i obrtništva.

„Da li je narod dao povjerenje ovoj vlasti da idemo na predstave i cirkuse tijekom cijele godine“, pita Rašić. Smeta ga i činjenica da gradonačelnik Neferović i zamjenik Pilon imaju službenu karticu koju mogu koristiti do iznosa od 10 tisuća kuna mjesečno.

00:36 Rašić o karticama i kaznenim prijavama

Optužio je i Ninu Smolčića kako čuva svoju fotelju i podržava svaki mig HDZ-a, ne bi li sebi i svojima priskrbio što veću financijsku sigurnost. „Da li je nezavisna lista ovdje da koordinira i usmjerava vlast ili drži ljestve u svemu tome?“, zapitao je Rašić. S druge strane, podržao je postupak Dražena Pekčeca koji je povukao nakon smjene s mjesta predsjednika Javne vatrogasne postrojbe Grada Požege.


00:12 Rašić o suradnji

Rašić se posebno dotaknuo razdvajanje Tekije jer smatra da se želi pogodovati u budućoj privatizaciji novoosnovanog Komunalca. Kaže da je vještačenje vrijednosti imovine zadnji put rađeno još početkom devedesetih godina te je ona višestruko porasla. Od 15 milijuna kuna dobiti, čak deset milijuna ide Komunalcu, kaže Rašić.

00:33 Rašić o Komunalcu

Osnivanjem Komunalca, otvorit će se veliki broj radnih mjesta za podobne, koji će pojesti ostvarenu dobit od 2 milijuna kuna. Rezultat ovih podjela će biti drastično povećanje cijena komunalnih usluga, pogotovo ako dođe do privatizacije iste, zaključio je Rašić.

Na Rašićeve navode reagirao je gradonačelnik Vedran Neferović. Evo što je rekao.

00:57 Neferović o optužbama

rekao je za Radio Vallis Aurea gradonačelnik Neferović.

Odgovorite na anketu Radio Vallis Aurea najčešće slušate?